08 Sty

Współpraca z Polską Reprezentacją Olimpijską Rio 2016

Paweł Korzeniowski, Radosław Kawęcki, Kacper Majchrzak, Alicja Tchórz czy Anna Dowgiert to osoby których nie trzeba nikomu przedstawiać. Pływanie to arcy ciężka, żmudna i precyzyjna dyscyplina, gdzie każdy ułamek sekundy, każdy najmniejszy szczegół odgrywa ogromnę rolę.

W tym roku miałam okazję współpracować i prowadzić kadrę pływaków do Igrzysk Olimpijskich w Rio. 

Począwszy od jesieni 2015 zaczęłam przygotowania do wdrożenia planów żywieniowych dla kadry pływaków. Na pierwszy obozie treningowym poznałam całą ekipę i przeprowadziłam indywidualne konsultacje, pomiary oraz wykłady na temat żywienia i suplementacji w tej dyscyplinie sportu.

Miałam przyjemność być na kilku obozach szkoleniowych, w tym na Fuertaventurze (luty 2016) z którego umieszczam kilka zdjęć w galerii. 

Podczas współpracy z kadrą ustalalone zostały menu na każdy obóz, menu indywidualne dla każdego zawodnika oraz dla zawodników współpracujących z kateringiem dietetycznym.

Prócz tego zajmowałam się rozpisywaniem suplementacji na każdy z obozów szkoleniowych a także byłam w ciągłym kontakcie z zawodnikami.

Niewątpliwie najbardziej dociekliwym i najpielniejszym "uczniem" działu dietetyka i suplementacja od pierwszego "wejrzenia" był Kacper Majchrzak. Dusza drużyny, wieczny optymista i najlepszy pływak igrzysk w Rio 2016.

To właśnie Kacper zainspirował mnie do podzielenia się z Państwem informacją o współpracy jaka miałam okazję nawiązać i poznać przy okazji wspaniałych ludzi oraz zupełnie inną dyscyplinę sportu niż moja osobista jaką jest kolarstwo górskie.

Z końcem roku 2016 do siedziby Krakowskiego Centrum Dietetycznego doszła paczka z plakatem i podziękowaniem od Kacpra!

Serdecznie dziękuję Zawodnikom oraz Trenerom i fizjoterapeutą kadry za wspólnie spędzony, owocny czas!

 

Twój komentarz

Komentarze zostały wyłączone dla tego wpisu.

POKAŻ
Karolina Kozela -ZnanyLekarz.pl